Mirbud przejmuje spółkę drogową

Anna Pronińska
25-01-2010, 00:00

Jerzy Mirgos walczy o obwodnice Radomia i Pabianic. Zapowiada emisję i poprawę wyników.

Firma w Kobylarni wzmocni pozycję w sektorze

Jerzy Mirgos walczy o obwodnice Radomia i Pabianic. Zapowiada emisję i poprawę wyników.

W ciągu dwóch tygodni budowlany Mirbud chce podpisać umowę przedwstępną o przejęciu Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kobylarni (powiat bydgoski), którego przychody w zeszłym roku sięgnęły 120 mln zł.

— Spółka jest rentowna. To typowa drogowa firma, ma trzy wytwórnie mas bitumicznych. Jedną zamierzamy przenieść do Skierniewic. Dzięki tej akwizycji umocnimy pozycję w sektorze drogowym i będziemy mogli starać się o większe kontrakty — mówi Jerzy Mirgos, dyrektor zarządzający Mirbudu i jego główny akcjonariusz.

Będzie emisja...

Wartość transakcji wyniesie maksymalnie 70 mln zł. List intencyjny przewiduje zakup 78 proc. udziałów. Mirbud docelowo chce mieć 100 proc. Wyniki przejętej spółki mają być konsolidowane od trzeciego kwartału 2010 r. Jej zakup Mirbud chce sfinansować pieniędzmi z emisji.

— W tym tygodniu uplasujemy emisję 10 mln warrantów dla Rubicon Partners Dom Maklerski. Uprawniają one do objęcia 10 mln akcji serii F po 2,8 zł za sztukę. W planach mamy nową emisję do 20 mln akcji w ramach kapitału docelowego. Transakcję przejęcia chcemy zakończyć w pierwszej połowie tego roku — dodaje Jerzy Mirgos.

...i większe obroty

Władze spółki są spokojne nie tylko o uplasowanie emisji (5 mln papierów ma kupić też Jerzy Mirgos), ale i o wyniki. Według szacunków dyrektora zarządzającego, tegoroczne przychody Mirbudu wyniosą 300 mln zł. Po trzech kwartałach 2009 r. spółka miała 162,9 mln zł przychodów (+11,82 proc. r/r), a zysk netto wyniósł 11,38 mln zł (-2,7 proc. r/r). Dane z czwartego kwartału 2009 r. spółka opublikuje 19 lutego.

— Portfel zleceń do realizacji na ten rok mamy wypełniony w ponad 70 proc. Z tego 50 mln zł przypadnie na branżę drogową — dodaje dyrektor zarządzający.

Spółka złożyła oferty za 2,5-3 mld zł. Zwykle w zlecenia przekuwa do 15 proc. wartości ofert.

— Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału powinny rozstrzygnąć się znaczące przetargi drogowe. Liczymy na zdobycie umów m.in. na obwodnice Radomia i Pabianic. Prognozę finansową na 2010 r. możemy opublikować dopiero po rozstrzygnięciu tych przetargów, czyli nie wcześniej niż w drugim kwartale — mówi Jerzy Mirgos.

W zeszłym tygodniu w akcjonariacie spółki ujawnił się inwestor finansowy. To fundusz Millennium TFI, który w styczniu zwiększył swój udział z 4,94 proc. do 5,03 proc. Nieoficjalnie wiadomo, że w tym tygodniu ma ujawnić się kolejny akcjonariusz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mirbud przejmuje spółkę drogową