Czytasz dzięki

Misie się przebudziły

opublikowano: 01-08-2018, 22:00

Adam Woźny, zarządzający funduszami w Union TFI, uważa, że w ruchach indeksów mWIG40 i sWIG80 można doszukiwać się delikatnych oznak ożywienia.

Adam Woźny, zarządzający funduszami w Union TFI, uważa, że w ruchach indeksów mWIG40 i sWIG80 można doszukiwać się delikatnych oznak ożywienia.

— Patrząc na atrakcyjność wyceny tego segmentu i zasięg ruchu korekcyjnego od początku roku, śmiało można oczekiwać czegoś więcej — nie ma wątpliwości specjalista. W 10. sesji mWIG40 urósł o 3,5 proc., a sWIG80 — 2,3 proc. Znacznie lepiej radził sobie w tym czasie WIG20, zyskując 6,6 proc.

— W skali trzech miesięcy indeks największych spółek odrobił straty i jest już około 8 proc. powyżej czerwcowego lokalnego dołka i tylko około 2 proc. niżej niż rok wcześniej — zauważa zarządzający, który nie jest jednak pewien, czy rozkręcający się powoli sezon wyników da jakiś impuls do powrotu inwestorów na rynek.

W miesiąc fundusz UniAkcje Małych i Średnich Spółek zyskał 2,59 proc. (średnia w grupie to 2,97 proc.), ale w horyzoncie 12 miesięcy jest pod kreską (4,1 proc. straty wobec średnio prawie 10 proc. straty w grupie). Fundusz UniKorona Akcje w miesiąc zyskał 5,98 proc. (średnia to 5,58 proc.), natomiast w rok stracił 3,4 proc. (średnia w grupie to -7,5 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane