Mistrz Formuły 1 chce przejąć Air Berlin

opublikowano: 14-09-2017, 13:12
aktualizacja: 14-09-2017, 13:13

Niki Lauda wraz z biurem podróży Thomas Cook chce przejąć część Air Berlin. Były kierowca Formuły 1 zaoferował 100 mln EUR za 40 samolotów zbankrutowanej linii lotniczej, informuje Handelsblatt.de.

Tuż przed końcem składania ofert na Air Berlin, pojawiła nowa propozycja. Niki Lauda wraz z niemieckimi liniami lotniczymi Condor (należącymi do brytyjskiego biura podróży Thomas Cook) złożył ofertę na przejęcie 38 samolotów Air Berlin oraz jej austriackiej spółki-córki linii Niki. Łączna oferta opiewa na 100 mln EUR. Ciekawostkę stanowi fakt, że przed laty Lauda był założycielem linii Niki i przez wiele lat ich właścicielem.

youtube.com

W piątek mija termin składania ofert. Choć od lat drugie niemieckie linie lotnicze przynosiły straty, to chętnych na ich przejęcie nie brakuje.

W poniedziałek jako jeden z chętnych na przejęcie ujawnił się Hans Rudolf Wöhrl, który zaproponował 500 mln EUR. Należąca do inwestora z Norymbergii spółka Intro zobowiązuje się zapłacić 50 mln EUR od ręki za Air Berlin, a 450 mln EUR w kolejnych ratach, „w zależności od wyników”.

Co ważne, Wöhrl nie chce dzielić Air Berlin w przeciwieństwie do innych zainteresowanych, wśród których są również Lufthansa, Condor, TUI i Germania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane