MNI i Hyperion mają się ku sobie

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 10-06-2009, 00:00

Mariaż telekomu i operatora internetowego? Dlaczego nie. Na dobry początek MNI kupiło mały pakiet akcji Hyperiona.

Mariaż kapitałowy spółek jest niewykluczony

Mariaż telekomu i operatora internetowego? Dlaczego nie. Na dobry początek MNI kupiło mały pakiet akcji Hyperiona.

O przekroczeniu progu 5 proc. głosów na walnym Hyperiona MNI poinformowało wczoraj przed sesją. Kursy obu spółek odmiennie zareagowały na te wieści. Akcje Hyperiona kupowano chętnie, więc zdrożały o 7 proc., do 5,98 zł. Walory MNI raczej sprzedawano i w rezultacie potaniały o 0,6 proc., do 3,11 zł.

Wejście telekomunikacyjnej spółki do akcjonariatu internetowego operatora nie powinno być dla rynku dramatycznym zaskoczeniem. Zarząd Hyperiona anonsował ostatnio, że zamierza brać aktywny udział w konsolidacji rynku i dawał do zrozumienia, że może być na sprzedaż. Zamiary konsolidacyjne ogłaszało szumnie MNI, a ostatnio było wyjątkowo ekspansywne. Wystarczy przypomnieć jego walkę o przejęcie Netii czy PPWK.

— Od dawna jesteśmy przekonani, że rynek telekomunikacyjny musi się konsolidować — mówi Piotr Majchrzak, prezes MNI.

Dlaczego właśnie Hyperion? Po pierwsze, operator ma mocną pozycję tam, gdzie MNI nie jest obecne, np. na Śląsku. Po drugie, dysponuje infrastrukturą umożliwiającą świadczenie bardzo nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, a także usług IPTV (telewizja interaktywna).

Niewykluczone, że spółki pomyślą o mariażu kapitałowym. MNI obwieściło bowiem, że w przyszłości może zwiększyć zaangażowanie w Hyperionie.

— Rozmawialiśmy z akcjonariuszami Hyperiona, ale nie zostały podjęte żadne decyzje — ucina Piotr Majchrzak.

Nie chce też spekulować na temat charakteru ewentualnej transakcji (kierowana emisja akcji, odkupienie walorów za gotówkę etc.).

— Mogę jedynie podkreślić, że Hyperion ma bardzo interesujące aktywa, dlatego w niego zainwestowaliśmy — twierdzi Piotr Majchrzak.

Nie udało nam się wczoraj skontaktować z żadnym członkiem zarządu Hyperiona. Najbliższe walne zgromadzenie tej spółki zwołano na 29 czerwca.

— Pojawimy się na tym zgromadzeniu — zapewnia Piotr Majchrzak.

Współpraca MNI i Hyperiona może być kolejną już transakcją na rynku telekomunikacyjnym. W ostatnich miesiącach doszło m.in. do przejęcia Tele2 przez Netię, Spraya przez Vectrę, a także Mediatelu przez Magna Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu