Mniej rejestracji niż przed rokiem

DI, carmarket.com.pl
23-03-2010, 17:05

W lutym zarejestrowano w Polsce 23,9 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, o 4 proc. więcej niż w styczniu bieżącego roku, ale o 23 proc. mniej niż w lutym 2009. W okresie styczeń-luty spadek rejestracji w porównaniu do ub.r. wynosi już 15,4 tys. pojazdów, a więc 25 proc. - wynika z analizy carmarket.com.pl.

Pierwsze miejsce w 2010 roku zachowuje Skoda.
Zobacz więcej

Pierwsze miejsce w 2010 roku zachowuje Skoda.

Pierwsze miejsce w 2010 roku zachowuje Skoda, która z udziałem w rynku 11,0 proc. nieznacznie wyprzedza Fiata (10,6 proc.). Te dwie marki zachowują jak na razie bezpieczny dystans do trzeciej w rankingu Toyoty, której udział w rynku wyniósł 8,3%.
Jedyną marką w pierwszej dziesiątce, która zanotowała wzrost rejestracji w okresie styczeń-luty 2010 jest Kia, natomiast największy spadek aż o 48 proc. odnotował Volkswagen.

Osoby fizyczne zarejestrowały w lutym 2010 blisko 13 tys. pojazdów, czyli 31 proc. mniej niż w zeszłym roku. Po pierwszych dwóch miesiącach liderem tego segmentu z udziałem w rynku 12,9% pozostaje Fiat wyprzedzając o 3 punkty procentowe Skodę i Opla. Do pierwszej dziesiątki awansowały marki koreańskie Hyundai i Kia zajmując odpowiednio szóste i ósme miejsce.

Nieco lepiej wygląda statystyka rejestracji pojazdów przez firmy, które zarejestrowały w lutym 10,9 tys. pojazdów, czyli 10 proc. mniej niż rok temu. W lutym Skoda umocniła swoją pozycję i po pierwszych dwóch miesiącach, jako jedyna marka z pierwszej dziesiątki rankingu, notuje wzrost rejestracji i to aż o 38 proc., osiągając tym samym udział w rynku 13,6 proc., czyli aż 4,5 punktu procentowego więcej niż drugi w rankingu Ford.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, carmarket.com.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Mniej rejestracji niż przed rokiem