Mniejsze zużycie energii dzięki dotacjom

opublikowano: 04-03-2019, 22:00

Pod koniec marca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otworzy worek z pieniędzmi dla firm z województwa śląskiego, które prowadzą projekty związane z efektywną dystrybucją ciepła i chłodu.

Unijne wsparcie pochodzi z działania 1.7 programu Infrastruktura i Środowisko („Kompleksowa likwidacja niskiej emisji”). Do podziału między wnioskodawców jest 100 mln zł. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na unijne dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. O dotacje mogą ubiegać się nie tylko przedsiębiorcy, ale również samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe i podmioty świadczące usługi publiczne. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, ul. Plebiscytowa 19. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad.

WAŻNA DATA

29.03

Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 1.7 POIŚ. Nabór zakończy się 27 maja.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy