Czytasz dzięki

Mnuchin: bardzo prawdopodobne dalsze wydatki stymulacyjne

opublikowano: 22-05-2020, 07:24

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział, że jest bardzo prawdopodobne uchwalenie przez Kongres USA kolejnych programów stymulujących wzrost amerykańskie gospodarki.

- Myślę, że jest wielce prawdopodobne, że będziemy potrzebowali nowej ustawy – powiedział Mnuchin.

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

Zastrzegł, że stanowisko administracji Donalda Trumpa jest takie, że większa stymulacja nie jest potrzebna natychmiastowo.

- Wstrzymamy się przez kilka tygodni i będziemy myśleć, czy potrzebujemy wydać więcej pieniędzy i jak byśmy to zrobili – powiedział Mnuchin.

Ujawnił, że rozmawiał z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi o wprowadzeniu 2,2 bln USD stymulacji uchwalonych przez Kongres pod koniec marca. W ubiegłym tygodniu Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę o kolejnych 3 bln USD stymulacji, ale kontrolujący Senat Republikanie nie planują takiego działania.

Prezydent Donald Trump i lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell mówili, że chcą najpierw ocenić skutku prawie 5 bln USD skierowanych na wsparcie gospodarki przez Kongres i bank centralny USA. Zapytany o wypowiedź Mnuchina, prezydent Trump powiedział w czwartek, że „może być jeszcze jeden ładny strzał”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane