Czytasz dzięki

Mobius: kupujcie złoto po każdej cenie

opublikowano: 20-08-2019, 15:25

Słynny inwestor Mark Mobius jednoznacznie opowiedział się za kupowaniem złota w związku zamiarem luzowania polityki monetarnej przez banki centralne największych gospodarek.

- Długoterminowe perspektywy złota poprawiają się coraz bardziej, a powodem, jest to, że podaż pieniądza także będzie coraz bardziej rosła – powiedział Mobius, który przez trzy dekady kierował inwestycjami we Franklin Templeton Investments, a w ubiegłym roku założył własną firmę. - Szczerze, to myślę, że powinno się kupować złoto po każdej cenie – dodał.

Zobacz więcej

Mark Mobius, fot. Bloomberg

Wcześniej w sierpniu kurs złota doszedł najwyżej od sześciu lat. Powodem były plany luzowania polityki monetarnej przez Fed i inne banki centralne w obliczu coraz wyraźniejszego spowolnienia gospodarczego.

- Działania banków centralnych zmierzające do obniżenia stopy procentowej oznaczają, że będą drukować pieniądze jak szaleni – powiedział Mobius, który rekomenduje przeznaczenie 10 proc. portfela inwestycyjnego na złoty kruszec.

Złoto z rynku spot zdrożało o 17 proc. w tym roku. Mobius, który obecnie nie podał żadnych prognoz, trafnie przewidział na początku lipca przekroczenie przez kurs złota poziomu 1500 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane