Mobius: ludzie mogą odejść od kryptowalut do złota

opublikowano: 04-09-2017, 11:44
aktualizacja: 04-09-2017, 11:45

Rządy coraz bardziej będą zajmować się kryptowalutami z powodu wykorzystania ich do nielegalnej działalności, prognozuje Mark Mobius, szef Templeton Emerging Markets Group.

- Kryptowaluty zaczynają wymykać się spod kontroli i to przyciągnie uwagę rządów na całym świecie – powiedział Mobius. – Będziemy widzieć powrót do złota bo ludzie zaczną się zastanawiać, czy mogą zaufać wirtualnym pieniądzom – dodał.

Zobacz więcej

Mark Mobius

Bloomberg

W poniedziałek Ludowy Bank Chin ogłosił, że oferty ICO, podczas których otrzymuje się tworzone wirtualne pieniądze za obecnie funkcjonujące, są nielegalne i powinny zostać natychmiast zakończone. Wiadomość spowodowała przecenę bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty, o ponad 10 proc.

- Ludzie potrzebują środków wymiany i powinny mieć do nich zaufanie – stwierdził Mobius jeszcze przed ogłoszenia decyzji Ludowego Banku Chin. – Obecnie zaufanie jest wysokie, ludzie kupują i sprzedają bitcoina, bo uważają, że to rozsądny rynek, ale nadejdzie dzień, kiedy rządy zajmą się tym i będziemy widzieli spadek cen kryptowalut – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu