Mobius: W Europie Środkowej jest duży potencjał

10-03-2004, 19:09

Reuters: Akcje spółek w Europie Środkowej mogą w ciągu kilku lat podwoić swoją wartość, zbliżając się do poziomu, jaki mają obecnie ich odpowiedniki w Europie Zachodniej, powiedział w środę znany inwestor specjalizujący się w rynkach wschodzących, Mark Mobius.

Mobius kieruje funduszem Templeton Emerging Market Fund, który zarządza około 13 miliardami dolarów. Mniej więcej 15 procent z tej sumy zainwestowanych jest w Europie Środkowej. "Jeżeli chodzi o rynki wschodzące, to jesteśmy w bardzo specyficznej sytuacji, bo niemal każdy z nich wydaje się bardzo obiecujący" - powiedział Mobius na konferencji prasowej. Pytany, ile czasu zajmie proces konwergencji kursów akcji pomiędzy Europą Zachodnią i Centralną, odpowiedział: "Kilka lat. To nie będzie długi okres (...). Z pewnością nie więcej niż pięć lat". Jako obiecujące kraje z punktu widzenia inwestycji, Mobius wymienił wszystkich kandydatów, którzy 1 maja staną się członkami Unii Europejskiej (UE), a ponadto Bułgarię, Rumunię i Turcję.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagował: Adrian Krajewski; Reuters Messaging: tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mobius: W Europie Środkowej jest duży potencjał