Mocne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 21-10-2014, 22:08

To była bardzo udana sesja na amerykańskich giełdach. Inwestorów do kupowania walorów zachęciły spekulacje odnośnie zintensyfikowania działań stymulacyjnych dla gospodarki Eurolandu przez ECB oraz optymistyczna prognoza Apple.

Ostatecznie po całodniowym rajdzie, indeks DJ IA wzrósł o 1,31 proc. Wskaźnika S&P500 zyskał 1,96 proc. zaś technologiczny Nasdaq 2,40 proc.

Bloomberg

„Słyszymy o skupie obligacji przez ECB, to swoisty nektar dla giełd w postaci ogromu wolnych środków” – stwierdził Benjamin Dunn, prezydent Alpha Theory Advisors.

Dodatkowym wsparciem dla obozu byków były dane z rynku nieruchomości. Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA we wrześniu odnotowała największy wzrost (2,4 proc.) od roku do sezonowo wyrównanego annualizowanego wyniku na poziomie 5,17 mln. Była ona wyższa niż oczekiwali ekonomiści.

Swój udział we wtorkowej zwyżce na Wall Street miały tez raporty kwartalne,.
Około 79 proc. ze spółek wchodzących w skład indeksu S&P500, które opublikowały już swoje rezultaty kwartalne, może pochwalić się zyskami lepszymi od oczekiwanych przez analityków. Z kolei w przypadku 61 proc pobite zostały prognozy przychodów. Jak szacują eksperci, zyski członków indeksu wzrosły o 5,9 proc. zaś sprzedaż o 4 proc.

Na wartości zyskiwały papiery Apple. Lider rynku elektroniki konsumenckiej poinformował, że jego sprzedaż napędzają większe iPhony, odświeżony iPad i wprowadzenie usługi Apple Pay.

Powodów do zadowolenia nie mieli natomiast akcjonariusze McDonald’s. Największa na świecie sieć restauracji typu fast food odnotowała aż 30-proc. spadek przychodów przy czym sprzedaż w USA zniżkowała czwarty kwartał z rzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane