Mocne zwyżki czterech blue chipów

Po ponad 3 proc. zwyżkowały na czwartkowej sesji notowania KGHM, PGE oraz dwóch spółek paliwowych.

Kurs miedziowego giganta zwyżkował o 3,9 proc., do 126,80 zł, odrabiając całość zanotowanych w październiku strat. Z dwumiesięcznego dołka odbijają się notowania PGE (+4,1 proc.), wracając powyżej psychologicznej bariery 20 zł. Zwyżki wznowiły notowania PKN Orlen (+3,5 proc.), które znalazły się najwyżej od trzech miesięcy, jeśli tylko nie liczyć dwóch zamknięć z połowy września. Kurs Lotosu (+3,7 proc.) mocno odbił się z okolic dwuletniego minimum, zanotowanego na początku października. Zdaniem mDomu Maklerskiego tańsza ropa zwiększy marże osiągane przez obie spółki na przerobie.

Tymczasem do zakupów KGHM zachęcały zwyżki na rynku miedzi. Notowania rudego metalu wreszcie wyraźniej odbiły się od bariery 3 USD za funt. Jednocześnie ministerstwo finansów zrezygnowało z pomysłu zróżnicowania podatku od wydobycia kopalin w zależności od jakości wydobywanego urobku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mocne zwyżki czterech blue chipów