Mocny wzrost rentowności greckich obligacji

Rentowność 10-letnich obligacji Grecji wzrosła we wtorek do najwyższego poziomu od niemal trzech miesięcy, wywołana obawami o zdolność kraju do przeprowadzenia koniecznych reform., pisze Reuters.

Zysk z rządowych papierów zwiększył się o 18 punktów bazowych do 8,765 proc., co jest najwyższą wartością od połowy września. 

Staje się coraz bardziej oczywiste, że nowy grecki rząd napotka ogromne problemy z przeforsowaniem reform w parlamencie – uważa strateg Bayerische Landesbank, Norbert Wuthe. 

Analityk dodaje, że „… opór społeczny i polityczny rośnie i istnieje obawa, przekazywana przez lokalne media, że może to doprowadzić wkrótce do nowych wyborów”.

Tymczasem premier Alexis Tsipras stwierdził, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie odgrywał konstruktywnej roli w ratowaniu Grecji i powinien zdecydować się, czy chce pozostać w programie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mocny wzrost rentowności greckich obligacji