Money Makers TFI uzupełniło ofertę

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 29-02-2016, 22:00

Towarzystwo z grupy Alior Banku zaoferowało klientom nowy fundusz pieniężny. Wkrótce nowalijek będzie jeszcze więcej.

Pod parasole Alior SFIO pojawił się fundusz pieniężny, który okazji do zarobku poszuka na rynku krótkoterminowego długu skarbowego i korporacyjnego w Polsce i za granicą. Strategia ta jest uzupełnieniem oferty młodego, bo działającego formalnie od czerwca 2015 r., Money Makers TFI. To właśnie wtedy firma założona m.in. przez Michała Szymańskiego otrzymała licencję na zarządzanie funduszami od Komisji Nadzoru Finansowego.

— Brakowało nam rozwiązania typowo płynnościowego, skierowanego do inwestorów z większą awersją do ryzyka. Jednostki uczestnictwa można nabyć w Alior Banku lub bezpośrednio w TFI — mówi Michał Szymański, partner zarządzający Money Makers TFI. W tym roku oferta towarzystwa ma się systematycznie poszerzać, a w planach są zarówno fundusze otwarte, jak i zamknięte z ekspozycją na klasyczne i alternatywne klasy aktywów.

— Chcielibyśmy otwierać nowy fundusz średnio raz na dwa miesiące. Wszystko jednak zależy od możliwości naszego dystrybutora oraz zapotrzebowania klientów — dodaje Michał Szymański. Na razie aktywa Money Makers TFI w segmencie detalicznym są niewielkie, bo sięgają zaledwie 60 mln zł. Oprócz parasola otwartego firma zarządza też zamkniętym funduszem wierzytelności oraz nieruchomości dywidendowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane