Moody's nieco optymistyczniej o Egipcie

opublikowano: 21-10-2014, 20:36

Agencja ratingowa Moody’s Investor Services stwierdziła, że sytuacja polityczna i bezpieczeństwo w Egipcie ustabilizowały się. Z tego powodu podniesiona została perspektywa ratingowa z negatywnej na stabilną.

"Uruchomienie inicjatyw rządowych na rzecz konsolidacji fiskalnej, oznaki ożywienia wzrostu gospodarczego i poprawa stabilności makroekonomicznej to podstawowe czynniki, które wpłynęły na zmianę oceny” – napisała Moody’s w komunikacie.

Moody’s nadal jednak powstrzymuje się przed podniesieniem  rating obligacji rządowych, ocena pozostanie na poziomie "Caa1", co praktycznie równa się z poziomem obligacji śmieciowych. Agencja twierdzi, że niski rating, "odzwierciedla bardzo słaby i narażony na poważne wyzwania stan finansów państwa".

Gospodarka Egiptu od trzech lat boryka się z poważnymi wstrząsami politycznymi i upadkiem najistotniejszego dla PKB przemysłu turystycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane