Morawski: rynki zareagują spokojnie

BG
10-05-2015, 22:47

Wyniki exit poll są szokujące i zwalające z nóg, ale... - Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Bank, komentuje dla pb.pl sondażowe wyniki wyborów prezydenckich.

Wyniki exit poll są szokujące i zwalające z nóg. Dzisiaj w gospodarce mamy poprawiającą się koniunkturę, spadające bezrobocie, rosnące zatrudnienie i coraz lepsze nastroje społeczne, ale mocno ponad 50 proc. głosów zdobywa opozycja i kandydaci anty-systemowi.

Ignacy Morawski
Zobacz więcej

Ignacy Morawski

Twitter.com

Jeśli taki będzie ostateczny wynik wyborów, to na pewno nie zagrozi to w żaden sposób stabilności finansowej kraju czy wzrostowi gospodarczemu. Oczywiście wygrana w wyborach prezydenckich przez PiS może mieć duży wpływ na jesienne wybory parlamentarne, a dzisiejsza główna partia opozycyjna jest kojarzona z luźną polityką fiskalną.

Stąd można sobie wyobrazić, że dojście PiS do władzy odsunie w czasie podwyżkę ratingu i wywoła większą nieufność wśród inwestorów. Z drugiej jednak strony PiS już rządził i nie popełniał więcej błędów w polityce gospodarczej niż inne partie. Dlatego nie spodziewam się żadnej destabilizacji gospodarki czy odpływu kapitału zagranicznego z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Morawski: rynki zareagują spokojnie