Morgan: Eureko nie zamierza renegocjować ugody z MSP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-01-2005, 18:49

Eureko nie widzi powodów, dla których ma renegocjować zawartą z resortem skarbu państwa ugodę w sprawie PZU - powiedziała PAP po spotkaniu przedstawicieli Eureko z szefem resortu Jackiem Sochą, rzecznika Eureko Lorrie Morgan. "Nie widzimy powodu, dla jakiego mielibyśmy przystąpić do renegocjacji umowy" - powiedziała PAP.

Eureko nie widzi powodów, dla których ma renegocjować zawartą z resortem skarbu państwa ugodę w sprawie PZU - powiedziała PAP po spotkaniu przedstawicieli Eureko z szefem resortu Jackiem Sochą, rzecznika Eureko Lorrie Morgan. "Nie widzimy powodu, dla jakiego mielibyśmy przystąpić do renegocjacji umowy" - powiedziała PAP.

Późnym popołudniem zakończyło się spotkanie przedstawicieli Eureko z ministrem skarbu Jackiem Sochą.

Obecnie trwa spór między Eureko a Skarbem Państwa przed sądem arbitrażowym. Eureko domaga się od Skarbu Państwa zrealizowania umowy prywatyzacyjnej, zgodnie z którą miało kupić pakiet 21 proc. akcji PZU. Skarb Państwa i Eureko wynegocjowały porozumienia, które miało zakończyć spór. Spotkało się ono jednak z silnym sprzeciwem ze strony części posłów. Sejm powołał komisję śledczą, która ma zbadać kulisy prywatyzacji spółki.

Po wtorkowym posiedzeniu rządu Socha powiedział, że powołanie komisji śledczej powoduje konieczność renegocjacji części warunków ugody z Eureko.

Na mocy nowego porozumienia z Eureko, konsorcjum to ma kupić od Skarbu Państwa 5 proc. akcji w ofercie publicznej, a maksymalnie, wraz z 10 proc. akcji, które odkupiło od Banku Millennium, może mieć 40 proc. PZU. Jednocześnie w PZU ma się pojawić nowy inwestor: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. EBOR ma kupić 5 proc. akcji PZU według ceny, jaka będzie oferowana inwestorom w ofercie publicznej. Bank zobowiązuje się też, że będzie akcjonariuszem przez pięć lat, na poziomie co najmniej 1 proc., a akcje będzie sprzedawał na warszawskiej giełdzie. Jednak debiut, który był planowany na połowę roku, ze względu na polityczną zawieruchę wokół spółki, może być nieaktualny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane