Morgan Stanley: To będzie najdłuższa hossa w historii

Trwająca na giełdzie nowojorskiej hossa przedłuży się o kolejne 5 lat, przewiduje Adam Parker z banku Morgan Stanley.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Od początku roku indeks S&P500 stracił 1,9 proc., co oznacza najgorszy początek roku od 2009 r. Zdaniem Adama Parkera, głównego stratega amerykańskiego rynku akcji w Morgan Stanley, lepsze od prognoz wyniki spółek oraz ożywienie w gospodarce amerykańskiej pomoże w odwróceniu złej passy w dalszej części roku. Jego zdaniem w prognozach wyników spółek z branż uzależnionych od kondycji konsumentów nie został jeszcze uwzględniony pozytywny wpływ 57-procentowego spadku cen ropy w ostatnich miesiącach.

- To będzie najdłuższe ożywienie w historii. Jeżeli spojrzy się na główne wskaźniki gospodarcze, zachowanie  przedsiębiorstw oraz cykl ekspansji kredytowej, to dostajemy szereg argumentów za tym, że ożywienie może być kontynuowane. Ono może potrwać do 2020 r. – powiedział Adam Parker w wywiadzie wyemitowanym na antenie telewizji Bloomberg.

Według specjalisty do końca roku S&P500 wzrośnie o kolejne 14 proc., co będzie oznaczało przedłużenie hossy na giełdzie nowojorskiej do 7 lat. To zaledwie o rok mniej, niż trwała najdłuższa do tej pory hossa lat 90.

- Hossy nie umierają ze starości. Hossy umierają dlatego, że psuje się koniunktura, przedsiębiorstwa stają się zbyt aroganckie, lub przez problemy z wypłacalnością. Wystąpienie żadnego z tych zjawisk nie jest specjalnie prawdopodobne – oceniał Adam Parker.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Morgan Stanley: To będzie najdłuższa hossa w historii