Morgan Stanley zapłaci 60 mln USD za naruszenie danych

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 03-01-2022, 15:53

Amerykański bank zgodził się zapłacić 60 mln USD za rozstrzygnięcie zbiorowego pozwu złożonego przez jego klientów w związku z naruszeniem danych osobowych, informuje Bloomberg.

Umowa, która musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sąd na Manhattanie, ma zaspokoić roszczenia dotyczące dwóch naruszeń. W ich wyniku wyciekły dane osobowe 15 mln obecnych i byłych klientów banku Morgan Stanley.

Wrażliwe dane, takie jak numery identyfikacyjne związane z ubezpieczeniami społecznymi oraz daty urodzenia klientów, były zgromadzone na wycofywanych z użytku serwerach, które zostały później odsprzedane innej firmie. Nośniki nie zostały “wyczyszczone“ z należytą starannością, co przyczyniło się do wycieku.

Zgodnie z dokumentami przesłanymi do sądu, Morgan Stanley nadal zaprzecza wykroczeniu, jednak zgodził się na ugodę z klientami i dokonanie “istotnych zmian” w swojej polityce dotyczącej bezpieczeństwa danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane