Moskwa: rozmowy nt. gazu na razie bez efektu

Administrator
opublikowano: 10-01-2002, 15:44

Rozmowy prowadzone w Moskwie w siedzibie Gazpromu przez polsko-rosyjską międzyrządową grupę roboczą ds. współpracy nie przyniosły dotychczas żadnego efektu, dowiedział się PAP. - Rozmowy nadal się odbywają i będą kontynuowane - powiedział PAP Jacek Niedzielski, szef wydziału.

Rozmowy prowadzone w Moskwie w siedzibie Gazpromu przez polsko-rosyjską międzyrządową grupę roboczą ds. współpracy nie przyniosły dotychczas żadnego efektu, dowiedział się PAP.

- Rozmowy nadal się odbywają i będą kontynuowane - powiedział PAP Jacek Niedzielski, szef wydziału.

Jak wcześniej deklarowano, konkretne efekty rozmów mają być znane jeszcze przed wizytą prezydenta Rosji Władimira Putina w Polsce, do której ma dojść w przyszły tygodniu.

Wśród spornych spraw, które są tematem moskiewskich rozmów, znalazła się kwestia zasad finansowania pierwszej, niedokończonej nitki gazociągu jamalskiego, warunki i termin realizacji położenia drugiego gazociągu, określenia ewentualnej trasy tzw. łącznika międzysystemowego, nowej magistrali gazowej omijającej Ukrainę, udziału firm trzecich w planowanych inwestycjach oraz wielkość i warunki zakupów surowca przez Polskę oraz prawo do jego reeksportu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Moskwa: rozmowy nt. gazu na razie bez efektu