Mostostal Export zmniejsza prognozy

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 04-07-2001, 00:00

Mostostal Export zmniejsza prognozy

Na koniec 2001 roku obroty Mostostalu Export będą niższe w porównaniu z końcem ubiegłego roku, kiedy sprzedaż grupy sięgnęła około 1 mld zł. Jedną z przyczyn jest zastój na rynku budowlanym. Michał Skipietrow, prezes Mostostalu Export, szacuje, że w Warszawie czeka na klientów około 20 proc. mieszkań.

— Po zakończeniu pierwszego etapu realizacji projektu przy ulicy Odkrytej w Warszawie sprzedaliśmy 67 proc. powierzchni. Drugi etap zakończy się w czerwcu 2002 roku. W tym wypadku sprzedaliśmy zaledwie 18 proc. — szacuje Michał Skipietrow.

Mostostal Export ma prosty pomysł na stymulowanie popytu —może obciąć ceny mieszkań.

— Nasza marża brutto na sprzedaży sięga powyżej 20 proc. i możemy sobie pozwolić na obniżkę — uważa Michał Skipietrow.

O ile, tego nie chce ujawniać przed 17 lipca — wtedy z projektem zapozna się rada nadzorcza.

Wartość realizowanych przez Mostostal Export projektów deweloperskich wynosi 556 mln zł, zaś kontrakty, które firma ma szanse rozpocząć wiosną 2002 roku — 330 mln zł. Spółka ma również podpisane wstępne umowy notarialne na zamówienia warte 310 mln zł.

Na razie ME będzie głównie skupować grunty pod budownictwo mieszkaniowe, ale z rozpoczynaniem projektów śpieszyć się nie będzie, jeśli popyt na mieszkania nadal będzie niski. Środków firmie nie brakuje.

— W każdej chwili możemy zainwestować około 110 mln zł — zapewnia Michał Skipietrow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Mostostal Export zmniejsza prognozy