Movie Games z zastrzykiem gotówki

opublikowano: 18-09-2017, 22:00

Fundusz Stabilnego Rozwoju objął nową emisję akcji Movie Games. Cena emisyjna daje wycenę spółki na 20 mln zł.

Movie Games to założona w 2016 r. spółka, której inwestorami są m.in. giełdowy Playway i Fundusz Stabilnego Rozwoju (FSR) — spółka wspierająca innowacyjne projekty na polskim rynku. Pod koniec sierpnia, w kolejnej rundzie finansowania, FSR objął nową emisję akcji serii F po 8,11 zł za szt., co dało łącznie blisko 2 mln zł. W konsekwencji dofinansowania wycena spółki wzrosła do 20 mln zł. Zmiany w akcjonariacie pociągnęły za sobą także zmiany personalne.

ARC

Do rady nadzorczej dołączył Maciej Miąsik, a wiceprezesem spółki został Mateusz Wcześniak, pełniący również stanowisko wiceprezesa FSR. Pieniądze z emisji zostaną przeznaczone na rozbudowę zespołów wewnętrznych, a także zaangażowanie w działania spółki znanego na rynku gamingowym, Macieja Miąsika (współpracował m.in. z CD Projektem przy Wiedźminie). Poza tym, że wejdzie on do rady nadzorczej, będzie również pracował nad projektem autorskim, którego szczegóły na razie nie są znane. Movie Games realizuje aktualnie siedem projektów, z których najbliższa premiera przewidziana jest na ostatni kwartał 2017 r. Zespoły deweloperskie działają w biurach w Warszawie, na Śląsku i w Krakowie.

To nie jedyny w ostatnim czasie przypadek, kiedy spółki z branży gier z dość krótką historią uzyskują całkiem spore wyceny. Niedawno istniejący od 2014 r. The Dust, utworzony przez byłych menedżerów CI Games pozyskał z emisji 2,6 zł, a cena emisyjna implikowała wycenę całej firmy na 18 mln zł. Do końca roku na NewConect chce zadebiutować Creepy Jar. To założona w 2016 r. spółka, która nie wydała jeszcze żadnej gry. Przeprowadziła już jednak dwie rundy pre-IPO, w trakcie których pozyskała kilka milionów złotych, a do jej akcjonariatu weszły dwa fundusze (obecnie mają ponad 37 proc. akcji). Uzyskanie takiej wyceny było możliwe głównie dzięki założycielom, stanowiącym obecnie trzon zespołu, którymi są byli wieloletni pracownicy Techlandu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane