Może zacząć brakować prądu

DI
opublikowano: 2014-01-03 06:15

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, w Polsce może zacząć brakować prądu, pisze "Gazeta Wyborcza" odnosząc się do ciągłych zmian w energetycznych priorytetach rządu.

"Za zmianami nikt nie nadąży, a po kolejnych wyborach do Sejmu może w Polsce po prostu brakować prądu" - napisano w "GW".

Według prognoz Ministerstwa Gospodarki w latach 2014-17 trzeba będzie wyłączyć w Polsce wyeksploatowane elektrownie o łącznej mocy 4,4 GW, czyli ok. 12 proc. obecnych mocy krajowych.

Jednocześnie zużycie energii rośnie i według przewidywań resortu już w 2015 r. mogą się pojawić pierwsze, niewielkie niedobory mocy. A w 2017r. deficyt energii może wynieść 1,1 GW.