MP- Trade: z podlasia na rosyjskie stoły

SACH
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Dawniej firma spod Białegostoku woziła towar po całej Europie, dziś skupia się na kierunku wschodnim. Eksportuje mięso do Rosji, na Białoruś i Ukrainę.

Firma MP-Trade powstała w 1999 r. w podbiałostockim Wasilkowie. Zajmuje się międzynarodowym handlem mięsem. Eksportuje je do Unii i na Wschód. Pierwsze lata nie były łatwe.

— Największą przeszkodą na starcie było zdobycie zaufania odbiorców. Jako nowa firma musieliśmy na nie ciężko pracować 3-4 lata — mówi Mirosław Piekarski, założyciel i prezes firmy. Mięso z Wasilkowa trafiało na stoły m.in. w Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech i w państwach nadbałtyckich. Jednak dziś firma skupia się na kierunku wschodnim — produkty wysyła na Białoruś, Ukrainę i do Rosji. To się po prostu bardziej opłaca. W asortymencie przeważa wieprzowina, ale MP-Trade handluje także drobiem. Ma już renomę, co nie oznacza, że nie napotyka problemów.

— Największą barierą w rozwoju firmy jest niestabilność finansowa kontrahentów, która się przejawia w opóźnieniach płatności. Notowany ostatnio znaczny wzrost kosztów produkcji spowodował zaś podniesienie cen, który jednak nie rekompensuje nam wzrostu wydatków — mówi Mirosław Piekarski. Mimo to prezes jest dobrej myśli. Liczy na kolejne zamówienia i zapowiada dalszy rozwój MP-Trade.

37 miejsce w rankingu ogólnopolskim

WYNIKI 2010 r.

Zatrudnienie 10 osób

Przychody 126,87 mln zł

Zysk netto0,33 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu