mPay wraca do gry

opublikowano: 14-10-2015, 22:00

Operator płatności mobilnych nadrabia dystans do konkurentów. Odpala portfel mobilny i przygotowuje płatności kodem QR.

mPay, najstarszy na rynku operator płatności mobilnych, oficjalnie przedstawił wczoraj nowego prezesa, który stery firmy objął kilka dni temu. Maciej Orzechowski nie jest nowy w spółce — w zarządzie pracuje od grudnia ubiegłego roku. Jest to menedżer o niecodziennym życiorysie zawodowym, na który składają się cztery lata w CBA. Po zakończeniu służby poszedł do biznesu i zajął się działką IT. Do mPaya przyszedł jeszcze w okresie restrukturyzacji, a prezesem został — jak twierdzi — u progu okresu rozwoju. Dowodem mają być nowe produkty mPaya. Pierwszy to elektroniczny portfel do płatności internetowych i mobilnych Masterpass, zbudowany wspólnie z Mastercardem. mPay jest drugim po uPaidzie operatorem, który oferuje to rozwiązanie płatnicze w Polsce. Wkrótce pojawi się kolejny produkt: opłacanie rachunków masowych. mPay należydo grupy Lew, wyspecjalizowanej w obsłudze płatności masowych, przyjmowanych w punktach naziemnych.

— Chcemy wykorzystać know-how właściciela w internecie — mówi Maciej Orzechowski.

Usługa ma wyróżniać się na tle innych tego typu rozwiązań (dostępnych w kilku bankach i u niezależnych operatorów) tym, że rachunki, zeskanowane wcześniej czytnikiem kodów 2d lub QR, będzie można opłacić kartą kredytową. Maciej Orzechowski wyjaśnia, że spółka koncentruje się na rozbudowie oferty produktowej, żeby nadrobić dystans do konkurentów. Nie rezygnuje też z planów wyjścia z usługami za granicę. Stoisko mPaya cieszyło się sporym zainteresowaniem podczas dwóch ostatnich edycji kongresu Mobile World w Barcelonie. Z ubiegłorocznego spółka przywiozła kontrakt w Bahrajnie, który, jak twierdzi prezes, wkrótce powinien wystartować.

— Piłka jest po stronie naszego kontrahenta, który kompletuje potrzebne dokumenty do uruchomienia usługi — mówi Maciej Orzechowski. W ciągu najbliższych tygodni spółka ma też podpisać kolejnykontrakt z zagranicznym partnerem. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu