MR podniosło prognozę wzrostu PKB

ISBNews
opublikowano: 31-03-2016, 09:21

Wzrost gospodarczy przyspieszy w tym roku do 3,8% z 3,6% odnotowanych w 2015 r., uważa Ministerstwo Rozwoju. Wcześniej resort prognozował utrzymanie wzrostu na poziomie z ub.r. Prognoza wzrostu PKB jest obecnie zgodna z zapisami z tegorocznej ustawy budżetowej.

Ministerstwo prognozuje nadal, że spożycie ogółem wzrośnie w tym roku o 2,7% (wobec 3,1% wzrostu w ub. r.), w tym spożycie indywidualne - także o 2,7% (wobec odpowiednio 3,1%). Nakłady brutto na środki trwałe mają zwiększyć się o 4% (wobec odpowiednio 6,1%), podano w raporcie.

Zobacz więcej

Gospodarka

Puls Biznesu

Według prognoz resortu, produkcja sprzedana przemysłu wzrośnie w tym roku o 5% (wobec wzrostu o 4,9% w ub.r.), a produkcja budowlano-montażowa - o 0,5% (wobec odpowiednio 2,8% wzrostu).

Jednocześnie resort podtrzymał oczekiwanie, według którego w tym roku odnotujemy średnioroczną deflację na poziomie 1% wobec 0,9% deflacji w ub.r.

Ministerstwo spodziewa się też, że stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec bieżącego roku spadnie do 9,2%.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MR podniosło prognozę wzrostu PKB