MSP chce sprzedać w 2004 roku mniejszościowy pakiet akcji PGNiG

19-03-2004, 11:30

Minister Zbigniew Kaniewski zapowiedział, że w 2004 roku zostanie przeprowadzona publiczna oferta akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG). Skarb Państwa chce jednak zatrzymać pakiet 51 procent akcji spółki.

Kaniewski poinformował, że akcje PGNiG trafią na giełdę warszawską oraz na giełdy zagraniczne. Minister skarbu zapewnił, że celem jego działań jest zachowanie

bezpieczeństwa energetycznego państwa i stabilizacja sektora energetycznego. Podkreślił, że plany dotyczące PGNiG nie są niezgodne z rządowym programem dotyczącym sektora energetycznego.

Prawo i Sprawiedliwość zareagowało na ujawnienie planów dotyczących prywatyzacji PGNiG zapowiedzią wniosku o wotum nieufności wobec Kaniewskiego. Poseł Ludwik Dorn uzasadnił to tym iż ich skutkiem będzie zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce sprzedać w 2004 roku mniejszościowy pakiet akcji PGNiG