MSP chce zmian w radzie nadzorczej Impexmetalu

Paweł Zielewski, Reuters
opublikowano: 10-08-2001, 10:48

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa żąda zwołania NWZA Impexmetalu i umieszczenia w porządku obrad punktu dotyczącego wyboru rady nadzorczej na drodze głosowania grupami, podał spółka w piątkowym komunikacie.

"Teraz mamy dwóch przedstawicieli, mieliśmy trzech i w związku z tym postanowiliśmy zwołać walne, żeby móc dokonać zmian" - powiedziała Reuterowi Magdalena Nienałtowska z biura prasowego MSP.

"Przedstawiciel rady nadzorczej wybrany w drodze głosowania grupami ma prawo do indywidualnego nadzoru i uczestniczenia w sesjach zarządu" - dodała.

Na poprzednim walnym, które odbyło się 29 czerwca Nomura International miał zarejestrowanych 15,3 procent głosów, a Templeton Global Restructuring Fund - 9,99 procent głosów.

Skarb Państwa, który ma 31,5 procent głosów nie brał udziału w ostatnim walnym, gdyż jego głosy nie zostały zarejestrowane.

Według Pulsu Biznesu, resort skarbu chce sprzedać swój pakiet.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce zmian w radzie nadzorczej Impexmetalu