MSP liczy, że do maja rozwiąże spór z Eureko

opublikowano: 06-01-2004, 15:22

Reuters: Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chciałoby przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, czyli przed 1 maja tego roku, rozwiązać konflikt z koncernem Eureko, akcjonariuszem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU), powiedział we wtorek wiceminister skarbu Tadeusz Soroka.

Pod koniec sierpnia 2003 resort skarbu państwa powrócił do rozmów z Eureko, po tym jak zarejestrowany w Holandii koncern zdecydował się zwrócić do międzynarodowego sądu arbitrażowego o rozwiązanie konfliktu dotyczącego PZU. Eureko stoi bowiem na stanowisku, że ministerstwo nie wywiązało się z umowy prywatyzacyjnej z 2001 roku i zablokowało przejęcie kontroli nad PZU przez konsorcjum Eureko i Banku Millennium, które w 1999 roku kupiło 30 procent PZU.

"W miarę szybko chcielibyśmy rozwiązać ten spór, najlepiej zanim Polska wejdzie do Unii Europejskiej. Rozmowy z Eureko trwają" - powiedział dziennikarzom Soroka po posiedzeniu sejmowej komisji skarbu.

Dodał, że ministerstwo skarbu przedstawiło Eureko propozycje dotyczące rozwiązania konfliktu i obecnie czeka na odpowiedź ze strony inwestora.

Skarb państwa jest głównym akcjonariuszem PZU posiadającym 55 procent akcji największej polskiej firmy ubezpieczeniowej.

((Autor: Paweł Kozłowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: pawel.kozlowski.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP liczy, że do maja rozwiąże spór z Eureko