MSP może sprzedać w 2004 około 51 proc. akcji Pekaes

opublikowano: 11-12-2003, 20:18

PAP: Wiceminister skarbu państwa Ignacy Bochenek uważa, że ministerstwo skarbu może sprzedać w 2004 roku ponad 51 proc. akcji Pekaes SA.

"Myślę, że to będzie przyszły rok" - powiedział dziennikarzom Bochenek, dodając, że nie ma jeszcze decyzji o formie sprzedaży spółki.

Pekaes jest spółką publiczną, ale nie notowaną na giełdzie.

"Nasza spółka jest warta w granicach 300 mln zł" - powiedział w czwartek na seminarium resortu skarbu prezes Pekaesu Jan Dalgiewicz.

W skład grupy Pekaes działającej m.in. w sektorze transportu i spedycji wchodzi 7 wyspecjalizowanych spółek. Sama spółka Pekaes miała po trzech kwartałach tego roku 18,3 mln zł zysku netto oraz 27,8 mln zł przychodów. W tym czasie grupa zanotowała 11,7 mln zł zysku netto oraz 375,1 mln zł przychodów.

Ponadto w sferze transportu towarów resort skarbu planuje prywatyzację przedsiębiorstwa przewozu towarów PKS Katowice.

"Na przełomie roku prawdopodobnie ukaże się zaproszenie do rokowań" - powiedział na seminarium zastępca dyrektora departamentu prywatyzacji I w ministerstwie skarbu Tomasz Papis.

Oprócz tego resort pracuje nad wznowieniem projektu prywatyzacji spółki Hartwig Warszawa.

W czwartek ukazało się też zaproszenie do rokowań w sprawie zbycia do 80 proc. akcji PKS Oświęcim. "Przewidujemy, że projekt powinniśmy zakończyć na przełomie II i III kwartału przyszłego roku" - powiedział Papis.

W sektorze przewozów pasażerskich prowadzony jest też projekt dotyczący 6 spółek PKS z województwa podkarpackiego.

"Analizy wykażą, czy będziemy je wystawiać do jednego łącznego zaproszenia do rokowań, czy będziemy wystawiać te 6 spółek osobno. Sądzę, że do końca przyszłego roku powinniśmy zakończyć projekt prywatyzacji tych 6 spółek" - powiedział Papis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP może sprzedać w 2004 około 51 proc. akcji Pekaes