MSP poinformuje na WZA KGHM o dycyzji ws. dywidendy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-06-2006, 15:38
Obserwuj w MójPB:

Resort skarbu poinformuje o swoim stanowisku, co do wysokości dywidendy z KGHM dopiero na walnym zgromadzeniu spółki, które zostanie wznowione 14 czerwca - poinformował we wtorek PAP Piotr Rostkowski z biura prasowego resortu skarbu.

Resort skarbu poinformuje o swoim stanowisku, co do wysokości dywidendy z KGHM dopiero na walnym zgromadzeniu spółki, które zostanie wznowione 14 czerwca - poinformował we wtorek PAP Piotr Rostkowski z biura prasowego resortu skarbu.

Wcześniej wiceminister skarbu Paweł Szałamacha zapowiadał, że resort przedstawi komunikat w tej sprawie na dwa dni przed wznowieniem WZA, czyli 12 czerwca.

WZA KGHM z 31 maja zostało przerwane na wniosek Skarbu Państwa, którego przedstawiciel uzasadniał to m.in. nowym wnioskiem zarządu o podział zysku za 2005 rok. Walne miało zająć się m.in. propozycją wypłaty 5,5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2005 rok, wynoszącego blisko 2,29 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane