MSP sprzeda na aukcji drukarnię i producenta wódki

PAP
opublikowano: 01-07-2009, 16:37

We wtorek, 28 lipca, odbędzie się aukcja sprzedaży udziałów i akcji dwóch spółek należących do Skarbu Państwa - poinformował w środę resort skarbu.

Chodzi o firmy: Cieszyńska Drukarnia Wydawnicza sp. z o.o. i Destylernia (pisownia oryginalna-PAP) Polmos w Krakowie SA. - producenta wódki. Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi dla tych spółek odpowiednio 204 tys. zł i 906 tys. 712 zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej. Zgłoszenie wzięcia udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 21 lipca.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, m.in. Wydawnictwo Wiedza Powszechna, Agroma Kielce i Gliwicka Agencja Turystyczna, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP, jak STRADOM SA z Częstochowy, czy Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół Cezas z Białegostoku.

MSP odwołało zaplanowaną na czwartek aukcję sprzedaży udziałów i akcji pięciu spółek należących do SP z powodu braku zgłoszeń inwestorów. Chodzi o firmy: Biazet SA z Białegostoku, Zakład Techniki Próżniowej TEPRO SA z Koszalina, Przedsiębiorstwo Turystyczne "Mazur-Tourist" sp. z o.o. z Olsztyna, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego SA z Niechlowa i Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA SA z Wadowic. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane