MSP szukają wsparcia operatorów

opublikowano: 28-06-2017, 22:00

Polskie małe i średnie firmy (MSP) współpracują z operatorami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Polskie małe i średnie firmy (MSP) współpracują z operatorami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową – wynika z badania FedEx SME Export Report. 76 proc. ankietowanych przyznało, że pomoc firm logistycznych w handlu zagranicznym jest dla nich ważna, a 5 proc. uznało ją za kluczową.

28 proc. w ostatnich latach zaczęło bliższą współpracę z firmami transportowymi, a 29 proc. sygnalizuje potrzebę większego wsparcia przez operatorów logistycznych. Wynika to głównie z potrzeb klientów, którzy oczekują szybszej i tańszej wysyłki towaru (odpowiednio: 47 i 46 proc.), a także większego zapotrzebowania MSP na elastyczniejsze usługi logistyczne (22 proc.).

Prawie połowa firm zleca więcej usług transportowych (46 proc.) głównie po to, by zwiększać przychody i zakres działalności na nowych rynkach. 42 proc. wskazuje, że firmy logistyczne pomagają im przezwyciężyć trudności w ich działaniu. 71 proc. uznało rolę firm transportowych w rozwoju ich przedsiębiorstwa za ważną lub bardzo ważną, a 5 proc. za niezbędną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu