MSP wymieniło 5 członków rady nadzorczej TPSA

Dariusz Karolak
opublikowano: 18-07-2001, 18:42

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) odwołało swoich pięciu członków z rady nadzorczej Telekomunikacji Polskiej SA i na ich miejsce powołało nowe osoby. Powodem tej decyzji był brak współpracy z resortem, poinformowało MSP w środowym komunikacie.

Resort zarzuca reprezentantom, że nie konsultowali treści ważnych uchwał podejmowanych przez radę nadzorczą TPSA.

"Uniemożliwiło to sprawowanie skutecznego nadzoru nad działalnością spółki (...). Efektem było pozbawienie Skarbu Państwa dywidendy za 2000 rok oraz rozpowszechnianie się przekonania, iż decyzje podejmowane w TP SA nie są decyzjami zgodnym z intencjami Skarbu Państwa" - podał resort.

MSP poinformowało we wtorek, że zaskarży uchwałę o niewypłaceniu 448 milinów złotych dywidendy z ubiegłorocznego zysku przez TPSA.

Akcjonariusze TPSA, głosami France Telekom i Kulczyk Holding odrzucili w końcu czerwca wniosek MSP o wypłatę dywidendy w wysokości 0,32 złotego na akcje.

Ministerstwo Skarbu Państwa, które ma 35 procent akcji TPSA, proponowało przeznaczenie na dywidendę 448 milionów złotych z ubiegłorocznego zysku netto, który wyniósł 1,83 miliarda złotych.

"Pozbawienie budżetu państwa dywidendy spowoduje ograniczenie możliwości finansowania wielu inwestycji oraz pokrycia innych wydatków państwa" - napisano w komunikacie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / MSP wymieniło 5 członków rady nadzorczej TPSA