Multico przejęło dodatek ,,Kulisy“

Magdalena Kozmana
opublikowano: 17-06-1999, 00:00

Multico przejęło dodatek ,,Kulisy“

Zbigniew Jakubas, właściciel Multico, kupił od szwajcarskiej grupy Marquarda ,,Kulisy”. Dotychczas były one tygodniowym dodatkiem do ,,Expressu WieczornegoŐŐ, który do końca miesiąca ma zniknąć z rynku.

Nowy właściciel ,,Kulis” nie chciał podać, na jaka sumę opiewała transakcja.

— Zatrudnię cały zespół przygotowujący ,,Kulisy”, a także część dziennikarzy ,,EW”, zamierzam bowiem rozbudowywać ,,Życie WarszawyŐŐ. Ten tytuł od dwóch miesięcy nie przynosi strat. Od 28 sierpnia zmienimy formułę, by umocnić pozycję w Warszawie i na Mazowszu — twierdzi Zbigniew Jakubas, prezes Multico.

Jego zdaniem, piątkowe wydanie ,,Życia WarszawyŐŐ, sprzedawane razem z ,,Kulisami” będzie największą gazetą weekendową w stolicy. Obecnie jego sprzedaż wynosi około 35 tys., zaś ,,Kulis” — 95 tys.

— To nie jest moja jedyna inwestycja w mediach. Oprócz ,,Życia Warszawy” jestem właścicielem ,,Życia Częstochowy” i ,,Kuriera Lubelskiego”. W planach mam przejmowanie lokalnych gazet oraz rozgłośni radiowych — mówi Zbigniew Jakubas. MAK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Kozmana

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Multico przejęło dodatek ,,Kulisy“