Murapol wykazuje się sprzedażą

opublikowano: 01-10-2018, 22:00

Wybierający się na giełdę deweloper informuje, że w tym roku sprzedał o 9 proc. więcej mieszkań niż rok wcześniej.

Zmiany w strukturze grupy i zamieszanie z obligacjami w niczym nie przeszkodziły w codziennej działalności. Murapol, który w tym roku sprzedawał nabyte niewiele wcześniej aktywa spoza głównego biznesu (m.in. akcje Polnordu i Skarbca TFI), a także wykupywał przedterminowo na żądanie inwestorów obligacje, pochwalił się w poniedziałek wynikami za III kw.

Spółka, która zapowiada na przyszły rok debiut giełdowy, informuje, że od początku roku do końca września sprzedała 2691 lokali mieszkalnych, czyli o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Tylko w III kw. sprzedała 893 mieszkania, o 21 więcej niż kwartał wcześniej. Murapol informuje też, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy wydał klientom klucze do 826 ukończonych lokali, co jest rekordem w historii spółki.

— Mamy stabilny trend zarówno w liczbie sprzedawanych kwartalnie mieszkań, jak też rozbudowywaniu oferty dostępnych lokali. W III kw., zgodnie z zapowiedziami, znacznie zwiększyliśmy liczbę przekazanych klientom mieszkań. Bazując na harmonogramie realizowanych obecnie inwestycji zakładamy jeszcze więcej ich przekazać w nadchodzących miesiącach i podtrzymujemy plan na bieżący rok w liczbie 2,6 tys. lokali — mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

W ubiegłym roku pod względem liczby sprzedanych mieszkań Murapol był numerem dwa na polskim rynku (za Dom Development). Sprzedał 3,6 tys. lokali, podczas gdy plan sprzedażowy na ten rok jest o 100 lokali większy.

Przypomnijmy, że w lipcu agencja EuroRating obniżyła rating Murapolu z BB do BB– (oba poziomy oznaczają dług z podwyższonym ryzykiem), opierając się na danych finansowych z 2017 r. Spółka podkreśla jednak, że o ile zrealizuje plany sprzedażowe, na koniec przyszłego roku wskaźnik długu netto do skonsolidowanych kapitałów własnych spadnie poniżej 0,6.

— Mamy stabilny trend zarówno w liczbie sprzedawanych kwartalnie mieszkań, jak też rozbudowywaniu oferty dostępnych lokali. Potwierdza to konsekwentną realizację przyjętego na początku roku kierunku stabilnego i zrównoważonego rozwoju działalności, co pozwoli nam być długookresowo podmiotem przewidywalnym, cieszącym się zaufaniem, wypracowującym powtarzalne wyniki oraz marże na realizowanych projektach — mówi Nikodem Iskra. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu