Musk skasował konto na Twitterze. Ponoć

opublikowano: 17-06-2019, 15:58

Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny koncernów Tesla Motor i SpaceX poinformował, że właśnie usunął swoje konto na Twitterze. Czy to kolejna podpucha ze strony kontrowersyjnego miliardera?

O opuszczeniu tej popularnej platformy społecznościowej Musk mówił już wielokrotnie, informując, że już tego nawet dokonał. Zawsze jednak do tej pory okazywało się, że to były celowe zagrania inwestora, który Twittera – jak podkreślała wiele razy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – wielokrotnie wykorzystywał do własnych celów.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Nie jest tajemnicą, że przed kilkoma miesiącami Musk zmuszony był do zawarcia z SEC ugody, która zarzucała mu celowe manipulowanie kursem akcji Tesli, poprzez rozpowszechnianie nie do końca prawdziwych informacji o firmie i sprzedaży. 

Umowa Muska z SEC wymaga, aby prawnik zatwierdził wszystkie jego posty w mediach społecznościowych, które mogą zawierać istotne informacje o Tesli. Zgodnie z umową Musk zgodził się, że nie będzie tweetował o Tesli, finansach, danych produkcyjnych i innych konkretnych informacjach bez uprzedniego uzyskania zgody prawnika. 

Sędzia federalny zatwierdził ugodę w maju.

W swoim ostatnim Twittcie, Musk występujący pod nickiem  „Daddy DotCom", napisał, że własnie usunął konto z Twittera, choć agencje podkreślają, że pozostawało ono aktywne. 

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy