Musk: z pewnością dostaniecie swój samochód

opublikowano: 12-04-2018, 16:15
aktualizacja: 12-04-2018, 16:18

Szef Tesli Elon Musk zapewnił osoby, które czekają w kolejce na auto model 3, że je dostaną. Według niego, spółka nie ma opóźnienia w produkcji, ale doszło do „przesunięcia w czasie”.

- Z pewnością dostaniecie swoje auto – oświadczył Musk w CBS. - To przesunięcie w czasie o sześć do dziewięciu miesięcy. To dokładnie to. I trzy z tych sześciu miesięcy już minęło – dodał.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Tesla i Musk są pod presją z powodu problemu realizacji własnych prognoz produkcji auta model 3. Szef i twórca spółki przyznał, że problemy związane z produkcją nowego auta, na które zapisało się kilkaset tysięcy chętnych, trwają dwa-trzy kwartały dłużej niż oczekiwał. Przyznał, że niektórzy z oczekujących zdecydowali się anulować zamówienie.

- W większości przypadków ludzie anulują, bo po prostu potrzebują auta, a my go dla nich nie mamy – powiedział Musk.

W pierwszym kwartale Tesla dostarczyła klientom 8180 aut model 3. Oczekiwano 8,8 tys. W ostatnim tygodniu marca spółka wyprodukowała 2020 aut model 3. Zapowiadała, że będzie produkować w tym czasie już 2,5 tys. tych samochodów tygodniowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Musk: z pewnością dostaniecie swój samochód