MWC: Przyszłość należy do rozszerzonej rzeczywistości

opublikowano: 23-02-2016, 16:04

Międzynarodowe targi technologii mobilnych upływają pod znakiem innowacji.

Jak przyznają najwięksi gracze, w ostatnich latach rynek dopadła pewna stagnacja. Na Mobile World Congress widać wyraźną potrzebę jej przełamania. Przyszłość należy do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Wyświetl galerię [1/12]

Katarzyna Łasica

Za pomocą nowych smartfonów będziemy mogli skanować otaczającą nas przestrzeń i dzięki nowym rozwiązaniom uzyskiwać w czasie rzeczywistym więcej informacji na jej temat. Tutaj coś wyjątkowego ma dla nas np. firma Lenovo, która w połowie roku chce wprowadzić smartfon stworzony w ramach Project Tango.

Rozszerzoną rzeczywistość zaprezentował podczas MWC m.in. producent chipów Qualcomm, zapraszając gości do niewidzialnego muzeum, które pojawiało się dopiero po odczytaniu przez tablet kodu QR umieszczonego na pustej ramce lub podeście.

Rzeczywistość wirtualna to w dalszym ciągu okulary i hełmy, które przenoszą użytkowników do świata gier i fantazji. To przede wszystkim rozrywka. Zdaniem ekspertów branży, tu najwięcej do powiedzenia mają producenci gier.

Technologiczne nowinki prosto z MWC 2016. Zobacz galerię >>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu