MyDappWallet chce ułatwić kryptopłatności

  • Mikołaj Śmiłowski
opublikowano: 20-10-2021, 20:00

Powstaje portfel internetowy dzięki któremu użytkownicy mają mieć możliwość internetowej płatności kryptowalutami przy automatycznym przewalutowaniu.

MyDappWallet ma być odpowiednikiem PayPala w architekturze blockchain – wystarczy, że użytkownicy pragnący zapłacić za dany przedmiot lub usługę kryptowalutą połączą kartę kredytową z internetowym portfelem, a przewalutowanie odbędzie się automatycznie.

Obecnie, aby zapłacić kryptowalutą, trzeba przejść dość krętą drogą. Jeśli inwestor chce kupić NFT na platformie OpenSea, musi założyć konto w jednym z kantorów internetowych dla krypto, by dokonać wymiany waluty bazowej (takiej jak euro czy dolar) na kryptowalutę ethereum. Następnym krokiem jest transfer kupionych elektronicznych pieniędzy do wybranego portfela internetowego. Na koniec należy jeszcze połączyć portfel z kontem na platformie OpenSea, by kupić tokeny.

Jak przekonują twórcy serwisu, MyDappWallet ma skrócić ten proces do trzech kroków. Użytkownik będzie mógł założyć konto w systemie i połączyć je z kartą kredytową, dzięki czemu płatność za NFT czy inne dobra wirtualne odbędzie się automatycznie, z przewalutowaniem po aktualnym kursie kryptowaluty. Cały proces ma przypominać działanie PayPala, który umożliwia płatność za dobra i usługi sprzedawane w walucie zagranicznej bez konieczności wcześniejszej wymiany środków.

Pomysłodawcą serwisu jest Konrad Banasiak, programista oraz twórca start-upu Unity888, opartego na blockchainie zakładu bukmacherskiego. Współzałożycielem i promotorem MyDappWallet jest natomiast Arkadiusz Kuich, który inwestorom giełdowym znany jest głównie z projektu polskiego superauta Arrinera Hussarya (wcześniej Veno). W ubiegłym roku zaangażował się natomiast z biznes konopny (patrz ramka).

– Aby otworzyć drzwi do świata walut cyfrowych, należy zdobyć ogólną wiedzę na temat technologii blockchain, nauczyć się obsługiwać nowe narzędzia, jak portfele krypto oraz odnaleźć sposób wymiany waluty narodowej na waluty cyfrowe, co dla wielu jest barierą nie do przejścia. Dzisiaj głównym problemem rozwoju usług opartych na walutach cyfrowych jest brak narzędzi umożliwiających dotarcie z produktami do masowego odbiorcy. MyDappWallet ma pozwolić aplikacjom ze świata walut cyfrowych konkurować z tradycyjnymi usługami na równych zasadach, co znaczenie przyczyni się do rozwoju całego rynku - przekonuje Konrad Banasiak.

MyDappWallet ma się otworzyć na pierwszych użytkowników w grudniu tego roku. Na razie nie wiadomo, jak wysokie będą opłaty serwisowe oraz które platformy ze świata DeFi (zdecentralizowanych finansów) umożliwią płatność z wykorzystaniem MyDappWallet.

Na styczeń 2022 r. planowane jest pre-ICO, czyli przedsprzedaż udziałów w spółce i pozyskania kapitału w formie kryptowaluty. "Właściwe“ ICO ma się odbyć w czerwcu 2022 r.

Promotor z długim CV
Promotor z długim CV

Arkadiusz Kuich, pomagający przy pozyskaniu finansowania i tworzeniu strategii dla MyDappWallet, jest człowiekiem dobrze znanym w świecie biznesu. Przez lata pracował jako doradca w start-upach i spółkach z różnych branż, w tym fintechach. Karierę rozpoczął jako współzałożyciel portalu internetowego YoYo, istniejącego w latach 1997-2000. Do roku 2007 stworzył dwie firmy zajmującej się doradztwem finansowym i inwestycyjnym dla firm i osób prywatnych. Od 2008 r. współtworzył najbardziej znany projekt - polskie superauto Arrinera Hussarya. Jego losy śledzili fani motoryzacji i inwestorzy giełdowi, którzy nie doczekali się jednak zysków. Podobnie było z m.in. spółką Carbon Design, która zajmowała się produkcją rowerów i akcesoriów z włókna węglowego. Później zmieniła szyld i profil na doradztwo i inwestycje.

Obecnie Arkadiusz Kuich, poza byciem doradcą w MyDappWallet, jest również partnerem w firmie doradczej dla biznesów konopnych oraz prezesem PMexchange.eu, pierwszego w Polsce i Europie serwisu internetowego służącego jako marketplace dla udziałów w startupach będących spółkami z o.o.

Arkadiusz Kuich mówi, że każde niepowodzenie pozwala uczyć się na błędach i wyciągnąć wnioski przy kolejnym przedsięwzięciu oraz wskazuje, że nawet... Donald Trump ogłaszał bankructwo sześć razy, zanim został prezydentem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane