Mydło ochroni przed malarią

opublikowano: 03-05-2016, 22:00

Młody inżynier z Afryki ruszył z akcją crowdfundingową w serwisie Ulule. Chce zaoferować mydło przeciw komarom przenoszącym malarię. Ten prosty wynalazek może do końca 2018 r. uchronić życie 100 tys. osób narażonych na tę chorobę. Mydło składa się m.in. z mieszanki specjalnie dobranych olejków eterycznych — zostało opracowane przez start-up Faso Soap z Burkina Faso w Afryce Zachodniej, na którego czele stoi Gérard Niyondiko.

Gérard Niyondiko
Zobacz więcej

Gérard Niyondiko ARC

Koncept powstał podczas realizowanego przez niego stażu we francuskiej szkole inżynieryjnej ITECH w Lyonie. Mieszanka naturalnych olejków zawartych w mydle odstrasza komary, działając przez około sześć godzin po użyciu. W 2013 r. projekt wygrał już konkurs Global Social Venture Competition, teraz czas na komercjalizację. Zespołowi brakuje jednak pieniędzy.

— Zebranie 33 tys. USD pozwoli nam na przeprowadzenie testów w specjalistycznym laboratorium, a 66 tys. USD na przetestowanie mydła w naturalnym środowisku. Na stworzenie własnego laboratorium i przygotowanie fazy produkcyjnej potrzebujemy 112 tys. USD — mówi Gérard Niyondiko.

Mydło to najbardziej powszechny środek higieny osobistej w Afryce.

— Mydło jest używane zarówno do mycia ciała, jak też prania ubrań i jest jednym z niewielu produktów, które posiada 95 proc. gospodarstw domowych w Afryce — wyjaśnia Gérard Niyondiko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Mydło ochroni przed malarią