MZGM szykuje inwestycję za 6,8 mln zł

Marlena Kaczmarek
09-10-2000, 00:00

MZGM szykuje inwestycję za 6,8 mln zł

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej z Ostrowa Wielkopolskiego, chce jeszcze w tym roku rozpocząć budowę pięciu budynków komunalnych. Koszt inwestycji szacowany jest na 6,8 mln zł.

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wlkp. zamierza w listopadzie rozpocząć budowę pięciu bloków komunalnych. Koszt budowy wyniesie około 6,8 mln zł. MZGK chce zrealizować tę inwestycję bez korzystania z dotacji budżetu miasta.

Działka już jest

— Posiadamy działkę o powierzchni około 8 tys. mkw. przy ul. Klasztornej. Docelowo powstanie tam pięć budynków ze 125 mieszkaniami, o łącznej powierzchni ponad 4,6 tys. mkw. — mówi Roman Grobelny, prezes MZGM.

Na działce znajdują się na razie dwa obiekty przeznaczone do rozbiórki. MZGM złożył już wniosek o pozwolenie na budowę nowych.

W październiku tego roku zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji. Jego wybór i wprowadzenie na plac budowy zaplanowane jest na listopad.

Bez wsparcia miasta

Planowana inwestycja będzie drugą w historii MZGM realizowaną bez dotacji z budżetu miasta. Pod koniec września zakład oddał do użytku budynek przy ul. Staroprzygockiej w Ostrowie Wielkopolskim. Znajdują się w nim 42 mieszkania trzy-, dwu-, i jednopokojowe, których łączna powierzchnia wynosi 1800 mkw. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,6 mln zł.

— Budowę rozpoczęliśmy jesienią 1999 r. Było to dość oszczędne przedsięwzięcie. Działka, na której powstał blok, należała do MZGM. A wybudowanie 1 mkw mieszkania (pod klucz) kosztowało 1460 zł — mówi Roman Grobelny.

W 1994 roku samorząd ostrowski utworzył MZGM z nieefektywnego budżetowego zakładu gospodarki mieszkaniowej. Od 1996 roku MZGM wchodzi w skład holdingu spółek komunalnych Holdikom.

— Spółka stała się administratorem i właścicielem miejskich zasobów komunalnych, z których czerpie dochody. Jako cel postawiono jej budowanie mieszkań bez wsparcia ze strony miasta. Po przekształceniach firma zaczęła notować zyski — mówi Jolanta Szperzyńska, rzecznik prasowy prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / MZGM szykuje inwestycję za 6,8 mln zł