Czytasz dzięki

Na azjatyckich rynkach akcji nadal optymizm

opublikowano: 07-04-2020, 08:23

Po raz pierwszy od dwóch tygodni azjatyckie rynki akcji mogą zanotować dwie wzrostowe sesje z rzędu.

Optymizm azjatyckich inwestorów nadal ma to samo źródło: wiarę w słabnięcie pandemii koronawirusa. Indeks MSCI Asia Pacific rośnie o 1,8 proc. dzień po tym jak zyskał prawie 3 proc. Wzrostom sprzyja słabnięcie dolara, który w ostatnim czasie jest barometrem obaw inwestorów. W Tokio Nikkei i Topix rosną o ponad 2 proc. Popyt przeważa także na chińskich rynkach, które w poniedziałek nie pracowały. Główny indeks giełdy w Szanghaju rośnie o 1,9 proc., a CSI300, indeks chińskich blue chipów, idzie w górę o 2,2 proc. W Hongkongu Hang Seng rośnie o ponad 1 proc., a w Seulu Kospi zwyżkuje o prawie 2 proc. Najlepiej w regionie wygląda giełda indyjska, której indeksy rosną o ponad 5 proc.

Pomimo utrzymującej się przewagi popytu wielu uczestników rynku ostrzega, że wzrosty mogą być nietrwałe dopóki nie będzie większej jasności co do wyników spółek.

- Optymizm co do kierunku rynków akcji będzie trudny do utrzymania dopóki nie będzie większej jasności w sprawie perspektyw wyników i dopóki nie zniknie rozbieżność prognoz analityków - powiedział Marija Veitmane, strateg State Street Global Markets.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane