Czytasz dzięki

Na azjatyckich rynkach akcji panuje optymizm

opublikowano: 27-03-2020, 07:10

Po wzrostach na Wall Street rynki akcji w Azji także idą w górę, ale optymizm nie jest tak duży jak za oceanem.

W czwartek amerykańskie rynki akcji mocno wzrosły, główne indeksy rosły o 5-6 proc., a Dow Jones po zaledwie trzech sesjach wyszedł z rynku niedźwiedzia. Optymizm Amerykanów wynikał z wiary w skuteczne wsparcie gospodarki przez bank centralny i państwo. Publikacja danych wskazujących zaskakująco duży wzrost liczby osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych nie popsuła nastrojów inwestorów.

Większość rynków akcji w Azji rośnie w piątek rano. W Tokio indeks japońskich blue chipów Nikkei 225 zwyżkował o 2,6 proc., a oficjalny wskaźnik Topix szedł w górę o ponad 3 proc. W Szanghaju główny indeks rósł o 0,9 proc., a CSI300, pokazujący notowania największych spółek z rynków w Szanghaju i Shenzhen, zyskiwał 1,0 proc. W Hongkongu giełda rosła o 0,6 proc., a w Seulu o 0,9 proc.

Nasilenie epidemii w USA, która jest już większa niż w Chinach, skłoniło niektórych inwestorów do oczekiwania dalszych działań mających zapobiec zapaści największej gospodarki świata.

- Nie jestem pewny, czy jeszcze coś można zrobić, ale reakcja na rynku akcji wskazuje, że niektórzy ludzie mają nadzieję na dalszą stymulację – powiedział Reutersowi Yukio Ishizuki, strateg walutowy Daiwa Securities w Tokio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane