Na bakier z deklaracjami śmieciowymi

PAP
opublikowano: 23-05-2013, 12:18

Powinno być 350 tys. zgłoszeń, jest zaledwie 20 tys. Stołeczny magistrat daje więcej czasu mieszkańcom na wypełnienie formalności.

19 lipca – to nowy deadline na złożenie deklaracji śmieciowej.

- Z uwagi na wprowadzane obecnie zmiany, przedłużyliśmy termin składania deklaracji. Zdecydowaliśmy się na 19 lipca. (...) Chcieliśmy uniknąć składania kolejny raz deklaracji, stąd tak długi termin - powiedział Jarosław Kochaniak, wiceprezydent Warszawy.
Jego zdaniem, odsetek tych deklaracji nie odbiega w znaczący sposób od tego, co się dzieje w innych miastach
- Większość mieszkańców zwyczajowo odkłada złożenie tego typu dokumentów na ostatni tydzień. Liczę na to, że będą one sukcesywnie spływać – dodaje.

Władze miasta skierowały do Rady Miasta sześć projektów uchwał śmieciowych - m.in. w sprawie tzw. deklaracji śmieciowych oraz propozycji nowych stawek za odbiór odpadów komunalnych z domów jednorodzinnych. Tematyką zajmą się radni  na czwartkowym posiedzeniu

Magistrat przedłużył również termin składania ofert przetargowych na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych do 13 czerwca. Jarosław Kochaniak dodał, że w podobnym czasie oferty będą składane w Katowicach, w Krakowie, w Poznaniu i Lublinie. Przypomniał, że cztery firmy złożyły odwołania od warunków przetargowych. 28 maja Krajowa Izba Odwoławcza ma rozstrzygnąć spór.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane