Na europejskich giełdach dominują spadki

FABRYKI SPRZĘTU I NARZĘDZI GÓRNICZYCH GRUPA KAPITAŁOWA FASING SA
09-07-2002, 13:58

LONDYN (Reuters) - We wtorek wczesnym popołudniem na europejskich giełdach panowały spadki, spowodowane przede wszystkim przez spółki z sektorów technologicznego i telekomunikacyjnego.

Do zniżek przyczyniły się także spadki kontraktów terminowych na indeksy giełd amerykańskich oraz złe dane na temat bezrobocia i produkcji przemysłowej w Niemczech.

"Dane z Niemiec wskazują, że ekonomiści będą musieli zredukować swoje oczekiwania dotyczące wzrostu gospodarczego w Europie" - powiedział David Thwaites, analityk z banku BNP Paribas.

Wśród nielicznych spółek, których akcje drożały znalazł się brytyjski koncern farmaceutyczny AstraZeneca. Kurs spółki wzrósł o ponad dwa procent, ponieważ ostatnie badania wykazały, że jej eksperymentalny lek Crestor lepiej obniża poziom cholesterolu niż produkowany przez jego konkurenta - Pfizera lek Lipitor.

Do godziny 13.55 indeks Eurotop 300 spadł o 1,82 procent, a indeks blue-chipów Euro Stoxx 50 stracił 2,03 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FABRYKI SPRZĘTU I NARZĘDZI GÓRNICZYCH GRUPA KAPITAŁOWA FASING SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na europejskich giełdach dominują spadki