Na giełdach Azji panowały znakomite nastroje

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 04-04-2003, 10:10

W piątek na giełdach Azji ponownie rosły kursy eksporterów, którzy wierzą w rychłe zakończenie wojny w Iraku i wynikającą z tego poprawę nastrojów konsumentów w USA. Indeks giełdy tajwańskiej i koreański Kospi zyskały najwięcej od dwóch tygodni, a wskaźnik Hang Seng wzrósł po raz drugi w ciągu ostatnich 11 sesji.

W Tokio, na największej giełdzie kontynentu, dzień należał do spółek farmaceutycznych i banków. Te ostatni traciły przez cały tydzień po prezentacji słabych wyników rocznych. Nastawienie graczy zmieniły pogłoski o planach rządu i Banku Japonii, które mają pozwolić bankom na szybsze odpisywanie „złych długów”. Sumitomo Mitsui, który w ciągu poprzednich czterech sesji stracił 25 proc. wartości, odrobił już 4 proc.

Wyższy popyt na papiery producentów leków to wyraz zainteresowania bezpiecznymi inwestycjami, które nie są narażone na wahania koniunktury. Ponad 4 proc. zyskali udziałowcy Yamanouchi, trzeciego farmaceuty Japonii. Spółka niedawno zapowiedziała, że uda się zrealizować jej ambitne plany 12-proc. wzrostu zysku w tym roku.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach Azji panowały znakomite nastroje