Na giełdach Azji trwa szał zakupów

Przemek Barankiewicz
10-10-2003, 09:53

W imponującym stylu giełdy azjatyckie zakończyły tydzień. Wzmocnienie wyceny eksporterów, po znakomitych danych z amerykańskiego rynku pracy, poprawiło wskaźnik Nikkei o 2,4 proc., koreański Kospi o 3 proc., a indeks giełdy chińskiej nawet o 6 proc.

Spadek liczby tzw. „nowych bezrobotnych” w USA w ostatnim tygodniu do najniższego poziomu od lutego sugeruje, że największy na świecie rynek pracy obudził się. To dobra informacja dla azjatyckich eksporterów, którzy gros przychodów wypracowuję w USA. W Tokio zwyżce przewodziły papiery Casio Computer. Producent m.in. zegarków zapowiedział pokonanie prognoz zysku w tym roku z powodu wyższej sprzedaży półprzewodników do telefonów komórkowych.

Koreański Kospi zanotował najlepszą sesję od kwietnia. Samsung Electronics, który wypracowuje 15 proc. krajowego eksportu, podrożał o 4 proc. Wskaźniki w Singapurze i Australii rosły już siódmą sesję z rzędu.

Najwyżej od trzech lat wspiął się indeks giełdy w Bombaju. Liderem wzrostu był tam Infosys Technologies, drugi producent oprogramowania w Indiach. Spółka pozytywnie zaskoczyła analityków kwartalnym zyskiem.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach Azji trwa szał zakupów