Na giełdach UE dominowała podaż

Marek Druś
23-04-2002, 00:00

Na wszystkich dużych parkietach Unii Europejskiej przeważali wczoraj inwestorzy składający zlecania sprzedaży. Jednym z powodów pogorszenia się nastrojów było opublikowanie przez Ericssona złych wyników za pierwszy kwartał i prognoz na cały rok.

W efekcie gracze uznali, że perspektywy sektora są złe, co zaowocowało spadkami cen, producentów sprzętu telekomunikacyjnego, m.in. Alcatela, Nokii i Siemensa. Przy okazji spadły również kursy akcji narodowych operatorów z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

Spośród trzech największych giełd regionu zdecydowanie najgorzej postrzegane były parkiety z Frankfurtu i Paryża. Trudno było jednak, aby DAX rósł, skoro w gronie 30 spółek wchodzących w jego skład po południu przez pewien czas żadne akcje nie zyskiwały na wartości. Podobnie było ze wskaźnikiem CAC 40. Na obu rynkach zdecydowanymi liderami przecen były oczywiście wyżej wspomniane spółki zajmujące się produkcją sprzętu telekomunikacyjnego, tj. Siemens i Alcatel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach UE dominowała podaż