LONDYN (Reuters) - Europejskie giełdy zniżkowały w czwartek po południu. Obniżka stóp procentowych przez amerykański Fed nie poprawiła zbytnio nastrojów na rynku, humor inwestorów popsuły dodatkowo kiepskie wyniki Deutsche Banku.
Według analityków rynek cały czas obawia się recesji w USA i ani środowa obniżka stóp, ani zapowiedź kolejnych nie rozwiała tych niepokojów.
Sektor technologiczny spadł o 3,2 procent, media o 1,7 procent, a telekomy o dwa procent. Nokia straciła 4,7 procent, a Ericsson prawie 3,5 procent.
"Sektor technologiczny i telekomy zachowują się jak nieobliczalny pies. Jednego dnia łaszą ci się do stóp, a następnego skaczą do gardła" - powiedział Robert Kerr, analityk z Bank of America.
((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected])